
FK og Orkel skilles
Avtalen mellom Orkel og Felleskjøpet sies opp.
Fredag ble det klart at Felleskjøpet og Orkel skiller lag. Dette gjelder Orkel-tilhengere som er det eneste Orkel-produktet Felleskjøpet har ført. Avtalen mellom de to ble inngått i 2013.
- Det er en gjensidig oppsigelse. Vi har kommet til enighet med Orkel. Når vi tok inn Orkel i 2013 ville vi øke markedsandel på tilhengere, det har vi ikke klart. Derfor vil begge parter se på andre løsninger, sier kategori- og markedssjef for TTR i Felleskjøpet, Hans Petter Eik.
- Vi jobber med alternativer, men ingen erstatter klar enda. Vi har fortsatt bra med Orkel-hengere på lager så vi vil være leveringsdyktige en god tid framover, fortsetter han.
Orkel hadde i 2018 en markedsandel på 10,4 prosent på tilhengere. Avtalen sies opp med øyeblikkelig virkning, og det vil ikke tas inn nye produkter fra og med fredag.
Relaterte artikler
-
Sima blir høstmesse
Sima flytter tidspunktet for messa fra senvinter til høst, og legger seg dermed på linje med Agritecnica.
-
Felleskjøpet skal utvide bruktsenteret
Bruktsenteret på Kløfta har allerede vokst seg ut av den tildelte plassen. Nå skal det på flyttefot.
-
Møkk med HarvestLab
HarvestLab 3000 har nå kommet med en gjødselmodul som skal måle næringsinnholdet i møkka.