Sjekk nyttelasta

I Bedre Gardsdrift nr. 8/01 kan du lese om nyttelast og eigenvekt. Veit du kva traktoren din kan laste? Vi har lista over nye traktorar.  

Publisert

Den seinare tida har styresmaktene fått stadig større interesse for traktorar og vektreglar. Ver føre var, og sjekk kva du kan laste. Tala finn du i vognkortet, og forklaringa står i Bedre Gardsdrift nr. 8/01. Skal du kjøpe ny traktor, gjer du lurt i å sjekke tabellen under. Der er traktorane sortert etter kor stor nyttelast dei har. Tala er henta frå Bedre Gardsdrifts traktoroversikt for 2001. Legg merke til at traktorane nederst på lista knapt kan laste nokon ting, om du monterer på ein frontlastar og brukar motvekt bak. Ver også klar over at det kan vere store feil i vognkortet. Er du i tvil, be om ei kontrollveging før du kjøper ei overvektig katte i sekken!

ModellNyttelastEigenvektTot.vekt
Ursus12347200510012300
Ursus16347110519012300
Ursus17346680562012300
LandiniLegend 130 Tecno6680510011780
LandiniLegend 130 Deltasix6680510011780
Fendt8186135781513950
FendtXylon 5245670683012500
Fendt926 Vario5600840014000
AebiTP 98535021507500
Massey Ferguson4355-4 HVS527037309000
JCB Fastrac31555250675012000
JCB Fastrac31855250675012000
Massey Ferguson4370-4 PS519541059300
John Deere6920 S Premium*5120588011000
Fendt716 Vario5075592511000
New HollandTM 1655000550010500
CaseIHMX 270 Magnum4800920014000
CaseIHCVX 1504630637011000
SteyrCVT 1504630637011000
ReformMuli 565445021506600
AebiTP 78440021006500
SteyrCVT 1704350665011000
Valtra6550434046609000
Valtra6750433046709000
Valtra6850433046709000
John Deere6620 Premium*427052309500
Massey Ferguson6255-4421045908800
Massey Ferguson6265-4421045908800
CaseIHMX 170 Maxxum4173832712500
Valtra6400415038508000
ReformMuli 555407019306000
Massey Ferguson4335-4 LP405534807535
AebiTP 58400020006000
Ursus3514399530307025
Valtra8150391050909000
Fendt411 Vario390051009000
New HollandTM 135385051509000
Massey Ferguson6290-4380054509250
Valtra8350379052109000
John Deere6310 SE374042608000
Fendt712 Vario370058009500
Massey Ferguson6270-4367051308800
John Deere6320 Premium366045408200
ReformMuli 455360019005500
Belarus592353037807310
Ursus5314352535007025
Ursus6014352535007025
AebiTP 47S351014905000
John Deere6420 Premium345047508200
John Deere6420 S premium345047508200
Zetor9641344040607500
Zetor10641343040707500
Belarus920341039007310
Belarus1021340041007500
Deutz-FahrAgrotron 100 S328042207500
SteyrCVT 120323062709500
SteyrCVT 130323062709500
Belarus9200322040907310
CaseIHMX 135 Maxxum320058009000
Belarus1025320043007500
LandiniMythos 100312541757300
Zetor11641305044507500
Valtra700300534406445
JCB Fastrac2115300060009000
JCB Fastrac2125300060009000
JCB Fastrac2135300060009000
Fendt409 Vario300050008000
Deutz-FahrAgroplus 100 DT300042007200
Deutz-FahrAgrotron 85 S296040407000
New HollandTS 110291045907500
Belarus1222290051008000
LandiniGhibli 100285541457000
Valtra900285535906445
Deutz-FahrAgrotron 106 MK 3285056508500
Deutz-FahrAgrotron 115 MK 3285056508500
John Deere6210 SE282041807000
LamborghiniPREMIUM 1300277553258100
HürlimannXT 913277553258100
SameSILVER 130277553258100
Deutz-FahrAgrotron 135 MK 3277062309000
New HollandTS 115276047407500
Fendt309CA271042907000
Belarus1522270053008000
LandiniMythos 110265546457300
LandiniGlobus 65257530255600
JCB Fastrac2150255064509000
LamborghiniCHAMPION 150250065009000
HürlimannSX 1500250065009000
SameRUBIN 150250065009000
LandiniGlobus 80250031005600
CaseIHCS 110248550157500
Deutz-FahrAgroplus 85 DT240038006200
New HollandTL 90 DC230037006000
CaseIHCS 130223552657500
SameEXPLORER 90222033805600
New HollandTL 100 DLX220038006000
SameSILVER 90220038006000
LamborghiniSPRINT 674-75210528955000
LamborghiniSPRINT 684-85210528955000
HürlimannXA 657210528955000
HürlimannXA 658210528955000
SameDORADO 75210528955000
SameDORADO 85210528955000
CaseIHCS 94205039506000
LamborghiniPREMIUM 950204039606000
HürlimannXT 909200040006000
Zetor4341199534055400
Zetor5341199534055400
Zetor6341199534055400
New HollandTN 65 D197528254800
Zetor7341197034305400
New HollandTN 75 D197028304800
SameSILVER 100.4196040406000
LamborghiniGRAND PRIX 874-90191035405450
HürlimannPRESTIGE 488191035405450
Belarus320191015903500
Deutz-FahrAgroplus 70 DT190031005000
SameEXPLORER 70181030904900
John Deere5510180030004800
LamborghiniGRAND PRIX 674-70171031904900
HürlimannPRESTIGE 468171031904900
ReformMounty 80165026504300
LandiniMistral 50159514553050
CaseIHCS 63159026104200
LamborghiniPREMIUM 1050158044206000
HürlimannXT 910.4154044606000
ReformMounty 65146425364000
ReformMetrac 2004S97511252100
AebiTT 8088017202600
ReformMetrac G488015202400
AebiTT 70S84015602400
AebiTT 5080014002200
ReformMetrac H478016202400