Nedbrent hus
Nedbrent hus

315 landbruksbranner i fjor

155 driftsbygninger og 164 bolighus brant i 2013. Totalt ble det registrert 315 større landbruksbranner.

Publisert Sist oppdatert

Verdier for nærmere 527 millioner kroner gikk tapt, melder landbrukets brannvernkomité.

Boliger, antall branner

Fylke200820092010201120122013
Akershus121717614
Aust-Agder9115514
Buskerud12151510313
Finnmark312012
Hedmark1716181577
Hordaland6910748
Møre og Romsdal14101116713
Nord-Trondelag101221687
Nordland11101116924
Oppland1919292589
Oslo000000
Østfold815168510
Rogaland1291211920
Sogn og Fjordane14711328
Sør-Trøndelag92015241418
Telemark719166714
Troms114200
Vest-Agder304532
Vestfold247611
Totalt16919522417190164

Driftsbygninger, antall branner

Fylke200820092010201120122013
Akershus66914815
Aust-Agder135332
Buskerud69511513
Finnmark001111
Hedmark14111128228
Hordaland449469
Møre og Romsdal511101557
Nord-Trondelag17159141212
Nordland627815723
Oppland191019321314
Oslo000123
Østfold141820191220
Rogaland111521101521
Sogn og Fjordane112456
Sør-Trøndelag1411816414
Telemark954527
Troms313242
Vest-Agder012752
Vestfold1075121114
Totalt140155151213145151